Przed pierwszą wizytą warto przygotować tzw. dzienniczek dziennego spożycia posiłków, który posłuży do oceny Twojego stanu odżywiania. Dzienniczek należy wypełnić przez 4 dni (3 dni powszednie i 1 wolny od pracy) uwzględniając ilość wypitych napoi, wielkość zjedzonych potraw i produktów oraz rodzaj. Rzetelnie wypełniony dzienniczek pozwoli mi ocenić w jaki sposób żywiłeś się do tej pory, poznam Twoje nawyki żywieniowe oraz preferowane przez Ciebie potrawy. Wszystko to posłuży do ułożenia diety, która będzie zbliżona do Twoich przyzwyczajeń.

Podczas pierwszej wizyty w celu zdobycia informacji na temat Twojego stylu żywienia przeprowadzę z Tobą wywiad żywieniowy oraz zdrowotny. Na nasze pierwsze spotkanie warto przynieść aktualne wyniki badań krwi, a także zastanowić się czy aktualnie występują u Ciebie choroby, dolegliwości związane z przewodem pokarmowym, czy i jakie leki przyjmujesz oraz czy w przeszłości stosowałeś diety, jakie i jak długo.

W trakcie spotkania tego, jak i następnych odbędzie się ważenie oraz pomiar składu ciała za pomocą bioimpedencji. To krótkie i bezbolesne badanie, które pozwala nam dowiedzieć się jaka jest zawartośc tkanki tłuszczowej, mięśniowe, kostnej, wody w organizmie oraz jaki jest wiek metaboliczny, prawidłowa waga ciała i podstawowa przemiana materii. Aby wyniki były wiarygodne w dniu badania zrezygnuj z picia kawy i napojów energetyzujących oraz na 3 godziny przed wizytą nic nie pij i nie jedz.